Keshilla e Oliver Kahn: Bajerni te marre Zidane si trajner

Oliver Kahn, ish portieri legjendar i Bajernit te Mynihut i jep nje keshille klubit bavarez qe eshte vene ne kerkim te nje trajneri te ri ne vend te Jup Hejnkes. Sipas tij kampionet e Gjermanise duhet te tentojne te sjellin ne Mynih, trajnerin e Realit te Madridit Zinedin Zidan dhe kete keshille ai e dha kete te marte teksa komentohej ndeshja mes Juventusit e skuadres merenges.

‘Padyshim qe ia vlen  te marresh parasysh kandidaturen e Zidan per stolin e  Bajernit. Eshte sensacional-tha Kahn per televizionin gjerman ZDF-pyetja eshte: Çfare po ben mire? Po mban bashke nje skuader te mbushur me yje dhe ai vete ka qene nje yll. Jo te gjithe ish futbollistet mund te behen trajnere te mire. Por ai eshte. Ka fituar gjithcka ne Madrid dhe po i afrohet Championsit te trete. Besoj se do te ishte perfekt per Bajernin’.

Sfidanti.al