Reali më i mirë i Murinjos, kampion dhe “me lot në sy” në Champions!

Tragjedia kishte ndodhur disa ditë më parë. Ishte 25 prilli i vitit 2012 kur Reali i Madridit i drejtuar nga Zhoze Murinjo, doli jashtë Championsit pas gjuajtjes së penalltive ndaj Bajernit në “Santiago Bernabeu”. Trajneri portugez, që fitoi titullin ndoshta më të bukur të karrierës me “merengesit”, e mbylli atë mbrëmje duke qarë në autobus,

Vazhdoni leximin →