Një ndërhyrje që vlen sa sytë e ballit për Van Persin

Robin van Persie ndodhet ndoshta në momentin që nuk do ta dëshironte kurrë. Orë të gjata ankthi dhe shqetësimi për sulmuesin holandez të Fenerbahçes, i cili ka qenë viktimë e një ndërhyrjeje të dhunshme gjatë ndeshjes së kampionatit turk kundër Akhisar Belediyspor. Pasojat e asaj ndërhyrjeje janë të rënda. Holandezi ka rrezikuar të humbasë shikimin

Vazhdoni leximin →

Euroliga, kampionët e CSKA-së nuk ndalen as në Pire!

Kampionët vazhdojnë të bëjnë ligjin në Euroligë, të paktën në pjesën e parë të sezonit. CSKA e Moskës arriti një sukses domethënës në Greqi, ndaj Olimpiakosit të Pireut, një kundërshtar me shumë përvojë dhe krenari në fushën e vet. Moskovitët u shkëputën në gjysmën e parë, dhe arritën ta kontrollonin ndeshjen në 20 minutat e

Vazhdoni leximin →