Covid në familjen e Khabib; I ati ndërron jetë

Trajneri Abdulmanap Nurmagomedov,  babai i sportistit të arteve marciale Khabin Nurmagomedov ndërroi jetë pas komplikacioneve që iu shfaqën si pasojë e coronavirusit me te cilin u diagnostikua në një spital në Moskë. ‘Kam marrë lajme të trishtuara, Abdulmanap Nurmagomedov u largua nga kjo botë-bëri të ditur Ramzan Kadyrov, lideri I republikës ruse të Cecenisë dhe

Vazhdoni leximin →

NBA, Adam Silver paralajmëron: Virusi, i paparashikueshëm, gati të ndëpresim sërish kampionatin

NBA është gati të rinisë sezonin në Orlando që nga 30 korriku, por statistikat e coronavirusit në SHBA janë shumë shqetësuese edhe për kampionët e basketbollit të këtij viti. Deri tani  te skuadrat e Ligës Amerikane të Basketbollit janë regjistruar 16 raste pozitive, shifër kjo jo shumë e lartë duke parë cfarë vale të infektuarish

Vazhdoni leximin →

Formula 1, McLaren në pistë për mjekët dhe kundër racizmit

McLaren i bashkohet fushatës ‘WeRaceAsOne’ që ka si synim mbledhjen e të ardhurave në favor të organizatave të bamirësisë që po luftojnë kundër Covid-19 teksa ndihmojnë të sëmurët. Skuderia britanike, disa herë kampione e botës në Formula 1 dëshiron të mbështesë përpjekjet e të gjithë atyre personave që këto muaj kanë qenë në vijën e

Vazhdoni leximin →

NBA, Brooklyn Nets; 2 lojtarë pozitivë me Covid-19

Janë DeAndre Jordan dhe Spencer Dinwiddie, basketbollistët e Brooklyn Nets ata që kanë rezultuar pozitivë me coronavirus. Lojtari që luan në pozicionin e qendrës, Jordan teksa bëri të ditur pozitivitetin e tij theksoi gjithashtu se nuk do të bashkohet me skuadrën për rifillimin e kampionatit të NBA në Orlando të Floridas. Ndërkaq, më herët ishte

Vazhdoni leximin →