Këta janë vërtet heronj, fitorja e parë në … 111 vjet!

Çikago do t’i ketë në kujtesë përjetë këto ditë. Brenda javës, skuadra qytetëse e futbollit amerikan, Çikago Kabs, fitoi titullin kampion (Serinë Botërore) për herë të parë pas 108 vjetësh. Krenaria dhe ekzaltimi ishin të jashtëzakonshëm dhe krejtësisht të ligjshëm. Por, le të presim dhe të dëgjojmë mrekullinë e dytë. Në të njëjtin stadium “Fusha

Vazhdoni leximin →

Lebron kalon edhe legjendën Olaxhuon, i afrohet kreut!

Lebron Xhejms është “Mbreti”, një madhështi që shkëlqen në çdo drejtim. Basketbollisti më i mirë i botës po i afrohet pandalshëm kreut të renditjes së shënuesve më të mirë të NBA-së, ndonëse koshat nuk kanë qenë fiksimi i tij kryesor. Ndryshe nga Kobi Brajant, ylli i Klivlendit i përngjan më shumë Majkëll Xhordanit, pasi dëshiron

Vazhdoni leximin →