Van Persi ofendohet në anglisht nga gruaja e lojtarit serb!

Robin Van Persi mërziti të paktën tre vetë në derbin e Stambollit mes Fenerbahçes dhe Beshiktashit. Sulmuesi holandez që shënoi golin e fitores për Fenerin, arriti të nxirrte me karton të kuq futbollistin serb të Beshiktashit, Dushan “Dushko” Toshiç, pas një rrëzimi teatral. Dy futbollistët qendruan sy ndër sy dhe Van Persi u duk se

Vazhdoni leximin →

E ekzagjeron Lady Gaga, pa të brendëshme në Superboul

Një incident ka ndodhur në finalen e Superboulit amerikan, pasi këngëtarja e mirënjohur Lady Gaga ka performuar përballë kamerave pa të brendshme. Këngëtarja u ndodh në një moment të sikletshëm, pasi gjatë performancës së saj ajo ka treguar më shumë se ç’duhet, shkruan tabloidi britanik “The Sun”. Lady Gaga performoi gjatë pushimit, në mesin e

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Lu-Llalla, ja konflikti Vargas-Çavez në Kili!

Shqipëria po zien këto ditë pas shpërthimit të konfliktit mes ambasadorit të SHBA-së, Donald Lu, dhe Kryeprokurorit të shtetit, Adriatik Llala, veçse kudo në botë është kohë e trazuar. Jo kaq dramatike në përmbajtje, por plotësisht e tillë në formë, ajo mes futbollistit të Kilit, Eduardo Vargas, dhe modeles (sërish një e tillë?), Daniela Çavez.

Vazhdoni leximin →

Kush thotë se Milani është shëmtuar, Claudia “blerja” magjike

Sigurisht që bukuroshja Claudia Romani di se si të tërheqë vëmendjen e paparacëve. Modelja abruceze jeton tashmë në Florida të SHBA-ve ku merret me prezantim televiziv. Paparacët e kanë gjetur duke pushuar me bluzën e Milanit dhe ky është përgenjeshtrimi më domethënes për ata që thonë se fanela kuqezi nuk ka më..peshë.

Dortmundi dhe Rafa Markes kundër Murit të Trampit!

Vendimi i presidentit amerikan, Donald Tramp, që të ndërtojë murin e premtuar në kufirin me Meksikën, ka krijuar polemika dhe ka sjellë shumë kundërshtime. Bie në sy reagimi i klubit gjerman të Bundesligës, Borusias Dortmund, që është shprehur kundër planeve të Trampit. Dortmundi ka postuar një mesazh në Tuiter, shoqëruar me foton e skuadrës që

Vazhdoni leximin →

Ronaldo, një “Top të Artë” dhe për golat e ..seksit!

Në vitin 2007, kur Cristiano Ronaldo, asaj kohe 22 vjeçar luante ende te Manchester United dhe nuk ishte akoma kampioni absolut që është sot, u përfshi në një skandal seksual me disa prej shokëve të skuadrës, mes të cilëve Nani dhe Tevez. Tabloidet britanike bënë naming kur në vijim të një interviste të dhënë për

Vazhdoni leximin →