Canka dhe Sefa, Elbasani në gjunjë

Lushnja ka arritur një tjetër fitore spektakolare, 1-4, këtë rradhë në “Elbasan Arena”, në një fushë që e favorizon një skuadër si ajo e Artan Banos, duke u konfirmuar si një nga kandidaturat kryesore për t’u ngjitur në Kategorinë Superiore në fund të këtij edicioni. Sulmuesit Canka dhe Sefa nuk i lanë asnjë shans elbasanasve

Vazhdoni leximin →

Jemini, kryqëzohet edhe në Shijak

U nisën për të mbërritur në Superiore në fund të edicionit, por shijakasit e Erzenit janë ashpërsuar shumë, ende pa filluar mirë kampionati. Në ndeshjen e mesjavës kundër Besëlidhjes në shtëpi u ndëshkuan me një karton të kuq dhe më pas lezhjanët e patën më të lehtë për ta fituar takimin me rezultatin 2-3. Të

Vazhdoni leximin →

Absurditeti i ndarjes jug-veri

Në një vend me teritor kaq të kufizuar, një pjesë e mirë e futbollit shqiptar që luhet në 20 qytete të vendit, disa prej të cilëve shumë të rëndësishme, vazhdon të jetë e i ndarë me përcaktim gjeografik. Pra në Grupin A janë përfshirë skuadrat e qyteteve të veriut të vendit, ku hyjnë edhe Kavaja

Vazhdoni leximin →

Kategoria e Parë… fjalëkryqi i federatës

Të gjithë e mbajnë mend kampionatin e vjetshëm të Kategorisë së Parë, në veçanti fazën e tretë të tij, ku në 90% të rasteve nuk kishte më ndeshje të luajtura, por vetëm rezultate të paracaktuara, saqë i gjithë edicioni u kthye në qesharak. Në të dy grupet, “dhuratat” jepeshin aq hapur, saqë situata doli jashtë

Vazhdoni leximin →