Kritika të Murinjos per ekipin e “armikut” Konte

Trajneri i Mançester Junajtidit, Zhoze Murinjo, komentoi, dje, mënyrën e lojës së ekipit që ai ka drejtuar dikur dhe që, tani, është lider në Premier Ligën angleze. Interesant është fakti se, pikërisht, ky trajner portugez, sipas shumëkujt, është krijues i stilit “autobusi i parkuar” para portës dhe, tani, është po ky njeri që kritikon Antonio

Vazhdoni leximin →

Ollërdajs, mashtruesi Sem kthehet sërish në pankinë

Skandali që përfshiu trajnerin e Kombëtares së Anglisë, Sem Ollërdajs dhe që solli shkarkimin e tij nga pankina e “Tre Luanëve” ka kaluar në plan të dytë, me rikthimin e Big Sam në një post prestigjioz. Tekniku kontrovers, që ra pre e një investigimi gazetarësh mbi manovrat dhe konsulencën ilegale për transferimet e futbollistëve, është

Vazhdoni leximin →

Zllatan Ibrahimoviçi – trajner-lojtar?

Klubi anglez i futbollit, Mançester Junajtid, ka në plan që t’i ofrojë punë sulmuesit aktual të tij, Zllatan Ibrahimoviç, në stafin e tij të trajnerëve, kur ai “të mbarojë punë” në fushën e futbollit, njofton gazeta angleze “Daily Star”. Vihet në dukje se futbollisti suedez 35-vjeçar dëshiron që, pas përfundimit të karrierës si lojtar, të

Vazhdoni leximin →