Murinjo, edhe pse humbet, përse gëzon përmes ironisë

Arsenali fitoi, me meritë, 2-0 në ndeshjen e fundit të Premier Ligës ndaj Mançester Junajtidit, por trajneri i këtij të fundit, Zhoze Murinjo, pavarësisht nga humbja dhe megjithëse thotë se e ka mik trajnerin e “topçinjve”, Arsen Venger, nuk la pa i ikë rasti që të lëshonte disa thumbime në adresë të Vengerit dhe tifozëve

Vazhdoni leximin →

Biliç nuk harron : Tani, Matiçi duhet të më japë darkën!

Uest Hemi, duke mundur 1-0, në ndeshjen e fundit, Totenhemin, ndoshta, e zgjidhi çështjen e kampionit të Premier Ligës së këtij sezoni, duke ia hapur, kështu, edhe më shumë rrugën Celsit drejt titullit. Trajneri i ekipit të “çekiçëve”, slloveni Sllaven Biliç, zbuloi, me këtë rast, një ofertë interesante që ai kishte marrë nga lojtari i

Vazhdoni leximin →

Runi ka gjetur ekip të ri, mos është prapë… Evertoni?

Ndaj Uein Runit, gjatë këtij sezoni, trajneri i “djajve të kuq’ , Zhoze Murinjo, nuk ka treguar ndonjë besim të madh, por, megjithatë, dëmtimet e një numri të madh lojtarësh i mundësuan ikonës së “Old Trafordit” që të ketë një minutazh solid loje. Dihet, tanimë, se, gjatë sezonit të ardhshëm, “speciali” nuk do ta llogarisë

Vazhdoni leximin →

Eden Azari ka një kusht që të qëndrojë te Celsi

Një nga lojtarët më të mirë të Celsit, Eden Azar, thuhet se ka një lusht që të vazhdojë të qëndrojë te “blutë” e Londrës edhe sezonin e ardhshëm, shkruante, sot, “OK Diario”. Kështu që, pavarësisht nga interesimi që po tregon për këtë lojtar belg Reali i Madridit, Azari është gati që të qëndrojë edhe më

Vazhdoni leximin →