Mesi çmendet pas topit, por më shumë..pas parave!

    Lionel Messi është në një dilemë të madhe në lidhje me firmosjen e kontratës më klubin katalanas dhe kjo ka detyruar presidentin e Barcelonës, Josep Maria Bartomeu të shqetësohet dhe të nisë menjëherë kontaktet me babain e argjentinasit. Sipas burimeve të tabloidit britanik “The Sun” së fundmi Josep Maria Bartomeu ka telefonuar babain

Vazhdoni leximin →

Një mace e zezë për Realin.. kur ka para Atletikon 

Real Madrid nuk arrin të fitoj ndaj Atletico Madridit në “Vicente Calderon” dhe La Liga përgjithësi që nga viti 2013, kur për herë të fundit fitoi 2:1 me 27 prill të atij viti. Nga viti 2013 deri më sot, Reali nuk ka asnjë fitore, Atletico ka katër fitore dhe dy herë janë ndarë me barazim. Nga ajo kohë

Vazhdoni leximin →

Edhe Mario Balotelli nuk e lë rehat Interin

Sulmuesi që ka shijuar këtë derbi edhe në fanellën e Interit edhe të Milanit, Mario Balotelli, e ka bërë të qartë se të dielën mbrëma do ta mbështesë Milanin. Këtë e vërtetoi vetë lojtari, i cili ka publikuar një fotografi tejet interesante ku ka shkruar: “Shumë shpejt dita e derbit”. Milan dhe Inter përballen të

Vazhdoni leximin →

Lajm i papritur nga Anglia: Interi kërkon Stiven Xherrardin

Stiven Xherrard e ka mbyllur karrierën e tij, por ndoshta jo. Pasi i dha fund aventurës amerikane tek Los Anxhelos Galaksi, mesfushori i famshëm anglez besohej se po bisedonte me Liverpulin, për të marrë një rol sportiv ose administrativ në klubin e tij të zemrës. Ndoshta, “redsët” duhet të presin. Gazeta “Indipendent” shkruan se Stefano

Vazhdoni leximin →

 Gabor Kirali, njeriu që veshi me tuta portën..ndalon

Pjesëtari shumëvjeçar i ekipit përfaqësues të Hungarisë, Gabor Kirali, ka vendosur që t’i japë fund, më në fund, karrierës së tij profesioniste dhe, sikurse deklaroi edhe ai vetë, ndeshja që ai zhvilloi, si portier me ekipin hungarez ndaj Suedisë, ishte e fundit me përfaqësuesen e vendit të tij. Pas 18 vitesh dhe 108 ndeshjesh, i

Vazhdoni leximin →