Cila është formula magjike e Pikes për Barcelonën

  Gerard Pike pret një sezon të gjatë dhe të vështirë në luftën për titullin e La Ligës Barcelona ka dështuar që t’i afrohet Real Madridit në renditje, pasi nuk ka mundur që të marrë më shumë se një pikë ndaj “Los Blancos” në “Camp Nou”, duke barazuar 1:1, përcjell Gazeta Express. Tani, mbrojtësi i

Vazhdoni leximin →

Një gol gjunjëzues nga Ramos dhe një telefonatë misterioze

Barcelona dhe Real kanë barazuar  1:1 në ndeshjen që u zhvillua në “Camp Nou” dhe luftetari i “los blancos”, kapiteni, Sergio Ramos, ka shpëtuar sërish “mbreterit”, duke siguruar një pikë për ekipin e Zinedine Zidane. Nuk ishte Ronaldo, as Benzema por Ramos qe shënoi golin e barazimit në minutat shtesë të ndeshjes. Pas golit, Ramos

Vazhdoni leximin →

Santi Kasorla i Arsenalit befason edhe nga infermieria

Santi Kasorla i Arsenalit befason edhe nga infermieria .Santi Cazorla pritej që të mungonte të paktën tre muaj pas operacionit të bërë në gju por, në një video të postuar në llogarinë e tij në Instagram ai është shprehur se do rikthehet pas 2 muajsh. Kasorla i ka falënderuar të gjithë mbështetësit e tij dhe

Vazhdoni leximin →

Hysaj del nga fusha kunder Interit, “stomaku” e dërgon ne shtëpi

Mbrojtësit të Kombëtares shqiptare iu desh të linte fushën ne ndeshjen me Interin pas një problemi, duke u zëvendësuar nga Kristian Maxho në të djathtë të prapavijës napolitane. Sipas mediave italiane, në 22-vjeçari ishte në dyshim për këtë ndeshje, për shkak të një goditjeje të pësuar kundër Sasuolos të hënën. Megjithatë, arsyeja e zëvendësimit mbrëmë

Vazhdoni leximin →

Bare, nuk e tradheton Simeone, por nje karton i kuq

Keidi Bare, një nga talentet më të spikatur shqiptarë , deri vjet kapiteni i Atletiko Madrid C, me të cilën fituan Kupën e Mbretit kundër Realit të Madridit dhe sot një nga liderët e Atletiko Madrid B, ishte grumbulluar nga Diego Pablo Simeone me skuadrën e parë. Madje, ai pritej të ishte titullar në sfidën

Vazhdoni leximin →