Një arstist i topit akuzon Murinjon.. do luftë kur humbet

Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi ka thënë se trajneri portugez Jose Murinjo dëshiron luftë e jo futboll kur gjërat nuk shkojnë në të mirë të tij. Pas humbjes  4 me 0 me Çelsin,  trajneri Manchester, Jose Murinjo kishte kritikuar trajnerin e klubit londinez, Antonio Konte për poshtërimin që i bëri Unitedit duke nxitur tifozët edhe kur

Vazhdoni leximin →

Kur Bajerni e fut “djallin” në shishe…

Zhoze Murinjo, pak kohë më parë, e dërgoi Bastian Shvainshtaigerin që të luante me ekipin rezervë të Mançester Junajtidit, duke treguar hapur, kështu, se ky futbollist, pjesëtar i përfaqësueses gjermane, nuk bën pjesë në planet e tij të ardhshme në “Old Trafford”. Tani, Interi dhe Milani kanë treguar interesim për shërbimet e tij, por nuk

Vazhdoni leximin →

Një falje që ka.. “plakur” tifozët e Arsenalit

Në konferencë, në prag të ndeshjes së Kupës së Ligës, që Arsenal e zhvillon nesër ndaj Reading, trajneri Venger ka falënderuar tifozët për mbështetjen, por edhe iu ka kërkuar falje për çdo vuajtje që iu ka shkaktuar përgjatë këtyre 20 viteve që ka drejtuar Arsenalin. “Po, janë 20 vite – Më vjen keq . Unë

Vazhdoni leximin →