Edhe tifozët preferojnë sulmuesin francez Grizhman

Antoni Grizhman është futbollisti më i mirë sipas tifozëve. Sulmuesi i Atletiko Madridit, nje lojtar inteligjent dhe me nje sens te habitshem pozicionaliteti, ka bere per vete edhe shijuesit e lojes.Grizhman është shpallur më i miri i vitit në La Liga, sipas votave të tifozëve, citohet ”Express”.

La Liga, fiton me spektakel dhe me kandidatë

La Liga ka më shumë futbollistë kandidatë për Topin e Artë të këtij edicioni. France Football ka publikuar listën prej 30 futbollistëve kandidatë për Topin e Artë, ku ka me shume përfaqësues nga La Liga spanjolle, gjithsej 13 futbollistë. Real Madrid ka më  shume përfaqësues 6, Barcelona 5 dhe Atletico Madrid 2. Në vend të

Vazhdoni leximin →

Lukas me zemer te re pas..424 diteve

Lucas Silva është rikthyet në stërvitje me Realin pas 424 ditëve.  Mesfushori brazilian, Lucas Silva, i cili edicionin e kaluar e kaloi në formë huazimi te Marseja, ka marrë dritën e gjelbër nga doktorët për të luajtur futboll, përcjell Gazeta Express. Silva ishte afër transferimit në formë huazimi te Sporting Lisbona gjatë verës, por dështoi

Vazhdoni leximin →

Legjendë në telashe, Raul ka milionë euro borxh sipas mediave!

Raul Gonzalesin jemi mësuar ta shikojmë si futbollistin model dhe si njeriun model, por ndoshta kjo mund të ndryshojë. Mediat e Barcelonës shkruajnë se ish-ylli i Realit ka probleme me drejtësinë lidhur me detyrime prej miliona eurosh. “El Mundo Deportivo” shkruan se ish-numri i famshëm 7, i detyrohet 7.17 milionë euro aksionerëve të tjerë ,

Vazhdoni leximin →

Zidan, i lumtur shumë apo ..një driblim më shumë

Pas ndeshjes, trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, tha se është jashtëzakonisht i lumtur me punën e lojtarëve ndaj Bilbaos. “Jam shumë i lumtur me punën që bëmë. Ne po bëjmë mirë, vuajtëm pak, por lojtarët dhanë gjithçka dhe ky rezultat është i merituar”, tha Zidane. “Duhet të vazhdojmë të luftojmë pasi për të fituar

Vazhdoni leximin →

Morata shënon në ditëlindje, Reali kryeson i vetëm La Ligën!

Alvaro Morata i bëri vetes dhuratën më të bukur në ditëlindje duke shënuar golin e fitores për Realin e Madridit në përballjen e ligës spanjolle. Sulmuesi madrilen siguroi fitoren 2-1 ndaj Atletik të Bilbaos në “Santiago Bernabeu” kur kishin mbetur vetëm 7 minuta deri në përfundim. Suksesi bëri që Reali të ngjitej i vetëm në

Vazhdoni leximin →

Dëmtimi i Iniestës, kapiteni i Barçës 6 deri 8 javë jashtë!

Nuk pësoi dëmtimin katastrofal që do ta linte deri 6 muaj jashtë futbollit, por gjithsesi, lëndimi në Valencia ishte i rëndë. Andres Iniesta do t’i mungojë Barcelonës për 6 deri në 8 javë, pasi kapiteni katalanas bëri vizitat urgjente mjekësore pas ndërhyrjes së ashpër ndaj tij në stadiumin “Mestaja”. Kjo do të thotë se numri

Vazhdoni leximin →