Një fakt negativ befasues për Barcelonën

Një fakt mjaft befasues, por, ndërkohë, mund të thuhet edhe negativ, zbuluan gazetarët sportivë në Angli lidhur me ndeshjen e fundit të Ligës së Kampioneve mes Barcelonës dhe Mançester Sitit. Barcelona, sikurse dihet, fitoi bindshëm dhe thellë, 4-0, ndërkohë që Lionel Mesi bëri një kthim fantastik në fushë, duke shënuar tregolëshin e 13-të në karrierën

Vazhdoni leximin →

Modeli i ri i Championsit fut në sherr ligat europiane me UEFA-n!

Mos vallë ka ardhur momenti që një “luftë civile” të shpërthejë në futbollin europian. Ligat Profesioniste Europiane të Futbollit (EPFL) kanë deklaruar se do të ndërpresin bashkëpunimin me UEFA-n nëse realizohen ndryshimet e propozuara në formatin e Ligës së Kampionëve. Shoqata e ligave profesioniste europiane përbëhet nga 25 kampionatet kryesore në kontinent dhe është kundër

Vazhdoni leximin →

Hysaj në stol, se nuk i peshoi shumë Xhekos…

Napoli ka humbur ndeshjen e tretë rradhazi, mbrëmjen e djeshme sërish në shtëpi ndaj Beshiktashit për Champions, ndërkohë që i ka irrituar ndjeshëm edhe tifozët. Trajneri kishte bërë ndryshime në formacionin e minutës së parë dhe njëri prej atyre që nuk u përzgjodh si titular ishte mbrojtësi ynë Elsaid Hysaj, duke preferuar në vendin e

Vazhdoni leximin →