Bundesliga e rrezikuar? Sa shumë para në Spanjë e Angli

Kampionati spanjoll i futbollit vazhdon të tërheqë miliona në aksione, sponsorizime dhe të drejt televizive duke krijuar së bashku me Premier Ligën, një hendek të madh me rivalët kontinentalë. Kur ky shqetësim vjen nga një ekip gjigant si Bajerni i Mynihut, atëherë vërtet që Reali i Madridit dhe Barcelona, duken nga një planet tjetër. Rinovimet

Vazhdoni leximin →

Skuadra e momentit quhet Los Anxhelos Klipers

Skuadra e momentit në basketbollin amerikan quhet Los Anxhelos Klipers. Suksesi i fundit, arritur ndaj Bruklin Nets bëri që ajo të mbetet në krye të renditjes, me 10 suksese dhe vetëm 1 humbje. Suksesi ishte i thellë, 127-95, dhe u ndihmua nga paraqitja shumë e mirë e lojtarit-qendër, Blejk Grifin, që realizoi 32 pikë. Skuadra

Vazhdoni leximin →

Bajerni merr frymë më qetë, yjet janë gati kundër Dortmundit

E shtuna është ditë emocionesh të mëdha në Bundesligë, pasi Bajerni ndeshet me rivalin e cilësuar si kryesor, Dortmundin. Trajneri Karlo Ançeloti kishte shqetësim të madh pasi disa nga lojtarët kryesorë ishin me probleme, por duket se gjithçka po shkon siç duhet. Sulmuesi kryesor, Robert Levandovski, është kthyer tashmë në Mynih, pasi Federata Polake e

Vazhdoni leximin →

Mario Gëce, viziton Romën me një guidë speciale

Të jesh në një nga qytetet më historike të botës dhe të mos kesh nevojë për një udhërëfyes, ky është vërtetë fat. Mesfushori i Borusias së Dortmundit dhe përfaqësueses së Gjermanisë, ka përfituar nga ndeshja kundër Italisë,  që do të luhet të martën në Milano, për të viziguar fillimisht Romën. Ndërsa për “ciceron” kishte zgjedhur

Vazhdoni leximin →

Nagelsman, suksesi i trajnerit që refuzoi Bajernin e Mynihut!

Gjermania dhe futbolli i saj po njohin një fenomen të ri në 10 vitet e fundit. Trajnerë rioshë dalin nga “anonimiteti” dhe bëhen personalitete brenda pak kohësh, duke shkëlqyer në Bundesligë dhe në Europë. I fundit në radhë është Julian Nagelsman, 29-vjeçari në stolin e Hofenhahmit, që sezonin e kaluar e shpëtoi ekipin nga rënia

Vazhdoni leximin →

Gjermania pa Filip Lahm do të jetë ndryshe..

Mbrojtësi i Bajernit të Mynihut, Filip Lahm,  që këtë të premte feston 33 vjetorin e tij e kishte parashikuar largimin nga ky sport në 2018, vit kur i skadon edhe kontrata me klubin bavarez, por 8 herë kampioni i Gjermanisë deklaroi se fiziku i tij nuk ia lejon më që të luajë gjatë gjithë kohës

Vazhdoni leximin →