Edin Xhekon vetëm një hap e ndan nga Interi?

Roma dhe Interi i kanë afruar qëndrimet e tyre rreth transferimit të pjesëtarit të përfaqësueses boshnjake, Edin Xheko, Gazeta italiane “Gazeta delo Sport”shkruan se Xheko shumë shpejt do të transferohetnga “Olimpiko” në “Xhuzepe Meaca”.

Sikurse thuhet, Roma kërkon për Xhekon 20 milionë euro, por Interi tani për tani mund të paguajë vetëm 12 milionë euro. Sidoqoftë, bisedimet mes të dyja palëve ende vazhdojnë dhe duket se atodo ta gjejnë gjuhën e përbashkët.

Trajneri i ri i Interit, Antonoi Konte, synon që ta freskojë sulmin e vet dhe Xheko, krahas sulmuesit të Junajtidit, Romelu Lukaku, është një nga objektivat e tij kryesorë.