Sari kundër kohës: trajner i ri i Çelsit, i urti …Xhanfranko Zola?

Mbas humbjes poshtëruese 6-0 nga Mançester Junajtidi, pozitat e trajnerit italian të Çelsit janë lëkundur së tepërmi, kështu që shumëkush, sidomos tifozët, kërkon largimin e Mauricio Sarit. Media angleze shkruan se ende nuk është zhvilluar takimi mes kryesisë dhe Sarit, por duket se klubi ka një plan B. “Blutë” mund të vendosin përkohësisht si trajner

Vazhdoni leximin →

Zola thumbon Moratën: Luan me Celsin, jo me Brajtonin

Rendimenti i Alvaro Moratës te Celsi nuk është në nivelin maksimal. Sulmuesi spanjoll duket se nuk është shumë i kënaqur me situatën e tij dhe ka filluar të mendojë për një largim të mundshëm nga Blutë e Londrës. Zv/trajneri i Celsit, Xhanfranko Zola nuk ka ngurruar të thumbojë sulmuesin duke i kujtuar skuadrën me të

Vazhdoni leximin →

Ylli Xhanfranko Zola sërish në futboll, tani në Championship!

Një legjendë e futbollit rikthehet në lojën më popullore në botë, veçse me detyrën aspak të lakmuar për të zëvendësuar një trajner tepër popullor. Xhanfranko Zola do të jetë trajneri i ri i Birmingamit në kategorinë e dytë angleze (Championship), pasi klubi vendosi të shkarkonte drejtuesin e skuadrës, Geri Rouit. Fatkeqësisht shkarkimi ndodhi ndërsa Birmingami

Vazhdoni leximin →