Ronaldo merr trofetë, mbrojtësit e Realit shënojnë gola

Përveç golave të Cristiano Ronaldos, Alvaro Moratas, Karim Benzemas apo Marco Asensios, trajneri Zinedine Zidane po llogarit edhe  golat e mbrojtësve qe e shpetojnë shpesh ekipin “mbretëror” Mbrojtja e Real Madridit këtë edicion po kthehet në sulmin më të mirë këtë edicion, duke shpëtuar shumë ndeshje. 18 gola sezonale të mbrojtjes së Realit, e bëjnë

Vazhdoni leximin →

Spektakël edhe me hipokrizinë pas humbjes së Realit me Seviljan

Zidane është munduar që t’i mbajë të motivuar lojtarët, pas humbjes nga Sevilla. Real Madridi pësoi të dielën humbjen e parë këtë edicion, duke u mposhtur 2:1 nga Sevilla, skuadër të cilën vetëm pak ditë më parë e eliminoi nga “Copa del Rey”, transmeton Gazeta Express. Gazetari i emisionit “El Chiringuito de Jugones”, Edu Aguirre,

Vazhdoni leximin →

Materaci ironizon Zidane, mban si trofe momentin e goditjes

Një nga momentet më të famshme në Kupën e Botës është padyshim goditja me kokë e Zidanes në gjoksin e mbrojtësit italian, Marko Materaci. Këtë kujtim, ish-futbollisti i Interit e mbanë me “dashuri” në shtëpinë e tij, me një fotografi ironizuese. Në një postim në Instagram, ai ka zbuluar fotografinë e goditjes nga francezi, të

Vazhdoni leximin →

Damaris Lopez, frymëzimi i sulmuesit Mariano Diaz

Damaris Lopez është një modele domenikane, por shumë e njohur edhe në ambjentet e Realit të Madridit. Gjithçka falë sulmuesit të ri të skuadrës së Zinedine Zidane, Mariano Diaz, të cilin me Lopez (e cila shquhet për linjat e saj ekstravagante), e lidh kombësia dhe jo vetëm.