Reali nuk ka bërë blerje? Për Zidane nuk ka problem

Reali i Madridit nuk ka lëvizur shumë në merkaton e kësaj vere. Deri tani Vinicius dhe Theo Hernandez janë blerjet e vetme të Kampionëvë të Spanujës dhe Evropës, por kjo duket se nuk e shqetëson shumë trajnerin e ‘Los Blancos’, Zinedine Zidane i cili shfaqet i kënaqur me skuadrën që ka në dispozicion. ‘Kemi 4 mbrojtës qendre dhe nuk kemi nevojë për përforcime-tha Zidane-situata kur u panë 3 qendërmbrojtës jashtë fushave të lojës nuk do të përsëritet. Nuk kemi nevojë për sulmues të tjerë, jam i kënaqur me lojtarët që kam’.

sfidanti.al