Bajerni i thotë Barcelonës: Nuk e sheshim Kimihun as për 100 milionë

Interesimi është i madh në Katalonjë për mesfushorin kryesor të bavarezëve. Fakti që Barcelona pëlqen dhe kërkon Xhoshua Kimihun ka krijuar shqetësim tek Bajerni dhe klubi gjerman është bërë agresiv. Sipas mediave bavareze, drejtuesit në “Zebener Shtrase” kanë deklaruar se nuk kanë ndërmend të mbeten pa Kimihun, sido që të jetë puna. Po punohet për

Vazhdoni leximin →

Kimih: Siti-Bajern, një duel i çmendur dhe i ekuilibruar!

Kapiteni i ardhshëm i bavarezëve nuk ka dyshim se çfarë e pret atë dhe ekipin e tij në sfidën e radhës në Champions. Në Mynih përdorin një fjalë, “slobberknocker” (sloberknoker), që do të thotë “një duel tepër i fortë, i ashpër, dhe fizikisht agresiv”. Xhoshua Kimih e quan kështu sfidën e çerekfinaleve Bajern-Siti. “Mançester Siti

Vazhdoni leximin →

Prag Usik-Xhoshua, ukrainasi mbron titullin botëror në boks në emër të Ukrainës!

Kur këta dy burra dolën përballë njëri-tjetrit në Londër, lufta nuk kishte shpërthyer ende. Ukraina ishte nën presion, por gjithsesi në paqe të brishtë, ndërsa brohoriti për boksierin e saj, Oleksandr Usik, që shkaktoi një të papritur të madhe në 25 shtator 2021 duke mundur favoritin Entoni Xhoshua në stadiumin e “Totenhemit”. Ukrainasi triumfoi me

Vazhdoni leximin →