Tek Bajerni paska një problem me emrin “Kimih”!

Po flasim për një futbollist shumë të rëndësishëm dhe që cilësohet si një nga simbolet kryesore të ekipit dhe të klubit. Xhoshua Kimih është vërtet i tillë, një kapiten i ardhshëm, dhe për trajnerët cilësohet si lojtari më i rëndësishëm edhe jashtë fushe. Gjithsesi, mediat bavareze shkruajnë se tek Bajerni ka një problem “Kimih”, sidomos

Vazhdoni leximin →

Bajerni i thotë Barcelonës: Nuk e sheshim Kimihun as për 100 milionë

Interesimi është i madh në Katalonjë për mesfushorin kryesor të bavarezëve. Fakti që Barcelona pëlqen dhe kërkon Xhoshua Kimihun ka krijuar shqetësim tek Bajerni dhe klubi gjerman është bërë agresiv. Sipas mediave bavareze, drejtuesit në “Zebener Shtrase” kanë deklaruar se nuk kanë ndërmend të mbeten pa Kimihun, sido që të jetë puna. Po punohet për

Vazhdoni leximin →

Kimih: Siti-Bajern, një duel i çmendur dhe i ekuilibruar!

Kapiteni i ardhshëm i bavarezëve nuk ka dyshim se çfarë e pret atë dhe ekipin e tij në sfidën e radhës në Champions. Në Mynih përdorin një fjalë, “slobberknocker” (sloberknoker), që do të thotë “një duel tepër i fortë, i ashpër, dhe fizikisht agresiv”. Xhoshua Kimih e quan kështu sfidën e çerekfinaleve Bajern-Siti. “Mançester Siti

Vazhdoni leximin →