“El Pais” kujton Fadil Vokrrin: Ai ishte fytyra e Kosovës

Ndërsa kombëtarja spanjolle shkoi në Prishtinë për ndeshjen eleminatore të Kupës së Botës, përtej çështjeve sportive dhe atyre politike, pati vend edhe për një legjendë të shqiptarëve të Jugosllavisë së dikurshme. E përditshmja “El Pais” i kushtoi një artikull të zgjeruar Fadil Vokrrit, yllit të Kosovës, të Jugosllavisë, të Prishtinës e të Partizanit të Beogradit,

Vazhdoni leximin →

Stema të FIFA-s për arbitrat kosovarë të futbollit

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, ka pritur në një takim gjyqtarët e parë të Kosovës të cilët janë përfshirë në listën e gjyqtarëve të FIFA-s, Genc Nuza si gjyqtar kryesor, dy anësorët, Bujar Selimaj e Fatlum Berisha, si dhe Lumturije Muhadri në konkurrencën e femrave dhe Besart Ismajli e Besar Beqiri në futsall. Me këtë

Vazhdoni leximin →