Në Spanjë thonë se me një Vinisius të tillë, Reali humbet!

Shprehja më e saktë e mediave iberike ishte se Madridi ka nevojë që lojtari më i talentuar dhe më vendimtar që ka, duhet të jetë në formë: “Kur Vinisius humbet, Reali humbet!” Kjo është fjalia që përmbledh gjithçka, dhe që tregon paraqitjen që sulmuesi brazilian bëri në stadiumin e Betisit. Sipas të përditshmeve të Madridit,

Vazhdoni leximin →

Gavi e paska ofenduar rëndë Vinisiusin në “El Klasiko”!

Sulmuesi brazilian ka pasur vazhdimisht probleme në Spanjë, ndonëse trajneri i tij, Ançeloti, thotë se racizmi apo agresiviteti nuk “banojnë” vetëm në Iberi. Në derbin ndaj Barcelonës në Kupën e Mbretit, Vinisius pati përplasje me arbitrin Munuera Montero, sidomos pasi mori të verdhë në “mundjen” me Frenki De Jongun. “Përsëri ti, përsëri e njëjta gjë”,

Vazhdoni leximin →