Newcastle, gati oferta për Samuel Umtiti

Newcastle United ka filluar të mendojë seriozisht për të të nënshkruar me mbrojtësin e Barcelonës, Samuel Umtiti, madje tashmë është bërë gati edhe një ofertë konkrete. Umtiti është njëri prej disa lojtarëve që Barcelona kërkon të shesë këtë muaj, për të ulur shpenzimet financiare. Nga kjo situatë ka mundësi të përfitojë klubi anglez që po

Vazhdoni leximin →

Të dhënat ‘e vjedhura’ të Barcelonës shpjegojnë gjendjen e lojtarëve; janë në 40-45% të formës ideale

Futbollistët e Barcelonës janë në një formë  të mirë me premisa të mira për rifillimin e sezonit. Kjo është ajo që rezulton nga të dhënat e grumbulluara nga stafi teknik i klubit katalanas në përfundim të ditës së parë të stërvitjes, pas dy muajsh pauzë për shkak të pandemisë coronavirus. Rezultatet rezultojnë më të mira

Vazhdoni leximin →

Barcelona 100 milionë euro plus Rakitiçin, Dembelen e Umtitin për Nejmarin

Duket se PSZH-ja është gati që ta shesë Nejmarin që erdhi në këtë klub francez më 2017, pasi pagoi për të shumën rekord prej 222 milionë eurosh. Por, futbollisti brazilian tani është bërë pishman dhe kërkon të ndërrojë mjedis. Mbas dëmtimeve të njëpasnjëshme, tani ai ndodhet i përfshirë edhe në skandalin me modelen Naile. “Globoesport”

Vazhdoni leximin →

Umtiti tremb Barcelonen: Kam marre shume oferta

Samuel Umtiti tremb Barcelonen persa i perket te ardhmes se tij. Mbrojtesi francez ka konfirmuar se ne drejtim te tij kane ardhur shume oferta nga klube te ndryshme evropiane dhe e gjithe kjo nr nje kohe kur ne median katalanase po flitet per mundesine e rinovimit me Barcelonen. ‘Kam marre disa oferta-tha Umtiti ne nje

Vazhdoni leximin →

Umtiti në shënjestren e Mançester Sitit; anglezët gati të paguajnë 60 mln Euro

Mançester Siti e ka vënë plotësisht në shënjestër Samuel Umtiti. Sipas të përditshmes franceze’L’Equipe’,klubi anges është gati të paguajë klauzolën e kontratës që qendërmbrojtësit të Barcelonës me klubin katalanas prej 60 milionë Eurosh Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola beson se ai që i mungon skuadrës së tij është një qendërmbrojtës dhe sipas kësaj të

Vazhdoni leximin →

Barcelona ka tandemin më të mirë midis  stoperave në Evropë

Barcelona po shënon suksese të shkëlqyer nën drejtimin e trajnerit Ernesto Valverde. Vetkuptohet se rolin kryesor në ekip e luan Lionel Mesi, por, sidoqoftë, katalonjasit janë shumë të mirë edhe në segmente të tjerë të lojës, sidomos, në mbrojtje. Katalonjasit kanë mbrojtjen më të mirë në Primera, ndërsa kanë pësuar vetëm dy gola, ndërkohë që

Vazhdoni leximin →