Kjo Danimarkë e Eriksenit na kujton Danimarkën e “plazhit” që fitoi Euron në 1992!

As nuk duhej të kishin marrë pjesë atëherë, ndonëse skuadra ishte e mirë. Futbollistët e kombëtares së Danimarkës në 1992 sapo kishin mbyllur sezonin me klubet e tyre dhe kishin prenotuar pushimet nëpër plazhe, kur morën një lajm urgjent. “Mblidhuni në qendrën stërvitore se do të nisim përgatitjet për Kampionatin Europian”, – thuhej në njoftim.

Vazhdoni leximin →

Uellsi, trajneri Giggs mbetet në lirim me kusht

Trajneri i përfaqësueses uellsiane Ryan Giggs nuk do të jetë në pankinën e skuadrës së tinj në 3 ndeshjet e ardhshme kualifikuese të Botërorit 2022 që  do të luhen në fund të këtij muaji. Sipas asaj që publikohet te tabloidi ‘The Sun’, ish ylli i Manchester United është ende në lirim me kusht deri në

Vazhdoni leximin →