Sauthemptoni si Trampi pasi doli i pari: Ndalojeni numërimin!

Skuadra e trajnerit Hazenhutël u ngjit në krye të renditjes së Premier Ligës me fitoren 2-0 ndaj Njukasëllit, dhe menjëherë bënë një shaka në rrjetet sociale. Klubi postoi një mesazh në Tuiter, ku ishte vendosur tabela e kampionatit, shoqëruar me shprehjen e Donald Trampit lidhur me numërimin e votave në Amerikë: “Ndalojeni numërimin!” Një gjetje

Vazhdoni leximin →

Përse Trampi dhe De la Hoja besojnë tek Majk Tajsoni?!

Dikush e ngacmoi, ndërsa edhe vetë gjykoi se duhej të bënte diçka për të mbledhur para për gjëra të mira. Majk Tajsoni me gjasë do të kthehet në ring në moshën 53-vjeçare, dhe pritet të kërkojë një nga ato ndeshje të veçanta “ndeshje kryq”, ku do të përziheshin moshat tepër të ndryshme. Ish-kampioni absolut i

Vazhdoni leximin →

Tramp me “pushkë në dorë” kundër yjeve zezakë të sportit

Nuk resht konflikti mes presidentit të SHBA-së, Donald Tramp, dhe yjeve zezakë të sportit amerikan. Ideja e fundit e “qiramarrësit” të Shtëpisë së Bardhë ishte ndërprerja e pagesës për yjet e futbollit amerikan (NFL) që protestojnë apo nuk këndojnë himnin e Shteteve të Bashkuara. Ka ndodhur shpesh që protagonistë kryesorë të futbollit amerikan nuk e

Vazhdoni leximin →

Mekinro: Trampi më ofroi  1 milion dollarë që të luaja kundër Serena Uiliamsit!

Legjenda amerikane e tenisit dhe ish-nr. në botë Xhon Mekinro bëri një pohim interesant në emisionin “In Depth with Graham Bensinger” të Bi-Bi-Si-së. Ai deklaroi se, para shumë vitesh, Donald Trampi në cilësinë e promotorit i kishte ofruar atij një milion dollarë që ai të zhvillonte një ndeshje kundër Serena Uiliamsit ose motrës së saj,

Vazhdoni leximin →