CSKA gjeti zëvendësuesin e Teodosiçit, po ashtu me mjekër!

CSKA-ja e Moskës mbeti pa plejmejkerin e saj të shkëlqyer, serbin Milosh Teodosiç, që iku në SHBA, por ekipi kampion rus gjeti, menjëherë, një zëvendësues, plejmejkerin tjetër të shkëlqyer, spanjollin Serhio Rodrigez, që, vitin e kaluar, luajti nëNBA-në amerikane me Filadelfian, ku, mesatarisht, ka shënuar 7,8 pikë dhe ka dhënë 5,1 asistenca për ndeshje. Kryesia

Vazhdoni leximin →

Kirilenko: Pesëshja e parë në Evropë është “ruse”

Andrei Kirilenko, një nga basketbollistët e paktë rusë që ka luajtur me dinjitet në NBA-në amerikane, ish-kapiten i përfaqësueses ruse dhe që, tani, ka veshur “kostumin” zyrtar të njeriut nr.1 të Federatës së Basketbollit të Rusisë, bën vlerësimin e tij se ku luhet basketbolli më i mirë në Evropë. “Sipas meje, janë pesë basketbollistë që

Vazhdoni leximin →

Milosh Teodosiç, Moxarti i basketit, sezonin tjetër në NBA?

Milosh Teodosiç, pjesëtar i CSKA-s së Moskes dhe i përfaqësueses së Serbisë, si edhe një nga lojtarët organizatorë më të mirë të Evropës, sezonin e ardhshëm, mund të luajë në kampionatin më të fortë të basketbollit në botë, në NBA-në amerikane, shkruajnë disa mediume në SHBA. Sipas këtyre të fundit, plejmekeri (luajtësi i topit) i

Vazhdoni leximin →