Në Formula 1 edhe maskat janë…teknologjike

Tani jemi mësuar të gjithë të shohim të gjithë pilotët e Formula 1 me të njëjtat maska të markës U-Mask. Aty ku teknologjia bën padronen dhe asgjë nuk i lihet rastësisë, edhe për luftën ndaj Covid-19 është punuar për të zgjedhur opsionin më të mirë. Meritën e ka U-earth që prodhoi një produkt krejtësisht të

Vazhdoni leximin →

Benfika heq grumbullimin; kontrollon lojtarët me anë të teknologjisë

Grumbullimi i detyruar i futbollistëve transferohet në…kycin e dorës. Kjo ideja e re e ardhur nga portugalia dhe pikërisht nga skuadra e Benfikës që duket se ka pajisur futbollistët me byrzylukë elektronikë. Ai që e zbuloi këtë zhvillim të ri te skuadra luzitane ishte vetë trajneri Bruno Lage. ‘Është një shtetrrethim-tregon Lage-futbollistët mbajnë një byrzylyk

Vazhdoni leximin →