Kurtua, portieri i Çelsit me “Një sy”

Tibaut Kurtua nuk duket se ka gjetur zgjidhje për problemin në syrin e majtë. Portieri i Çeslit u paraqit në fitoren ndaj Evertonit me rezultat 5:0 me syrin e majtë të skuqur shumë. Por, puna do të ketë shkuar edhe më keq, derisa qëndroi ne stol për miqësoren e Belgjikës me Holandën. Dhe, problemi mund

Vazhdoni leximin →

Një ndërhyrje që vlen sa sytë e ballit për Van Persin

Robin van Persie ndodhet ndoshta në momentin që nuk do ta dëshironte kurrë. Orë të gjata ankthi dhe shqetësimi për sulmuesin holandez të Fenerbahçes, i cili ka qenë viktimë e një ndërhyrjeje të dhunshme gjatë ndeshjes së kampionatit turk kundër Akhisar Belediyspor. Pasojat e asaj ndërhyrjeje janë të rënda. Holandezi ka rrezikuar të humbasë shikimin

Vazhdoni leximin →