Para për të gjithë nga FSHF…

Do të ketë “thërrime” për të gjitha ekipet e finales katërshe këtë sezon në Superiore. Në një kohë që sezoni është drejt mbylljes, FSHF premton “dhurata” për “fundvitin” që do të shkojnë për “nxënësit” më të dalluar. Ndoshta është një rast i paprecedentë që Komiteti Ekzekutiv i një federate publikon listën e shumave që do

Vazhdoni leximin →

Dinamo do të bëjë “pazar” në Kosovë

Te Dinamo nuk do të kursehen në merkaton e dimrit. “Blutë” në javët e fundit ia kanë dalë të sigurojë rezultate pozitive, ndrërsa për të katërtën ndeshje radhasi nuk kanë pësuar gol. Dritan Mehmeti duket se ka gjetur “kurën “ e duhur për “nëndetësen” e cila tashmë ëhstë në luftë” për një vend në “Final-Four”.

Vazhdoni leximin →

Zyrtare, Partizani largon Zekic

Është zyrtare, Zoran Zekiç nuk është më trajner i Partizanit. Klubi i kuq ka njoftuar lëvizjen më të fundit me anë të një postimi në rrjetet sociale duke konfirmuar atë që qarkullonte prej ditësh: transferimin e Zekiç te skuadra e NK Osijek. Ndërkohë, drejtimi i skuadrës i është besuar Drejtori Sportiv, Arbër Abilaliaj dhe stafit

Vazhdoni leximin →