FIFA kërkon që çdo vend të emërtojë një stadium “Pele”, çfarë uljeje për legjendën!

Dikur, në Shqipërinë tonë “socialiste”, me të vdekur udhëheqësi i asaj kohe, Enver Hoxha, drejtuesit e tjerë të lartë në krye të Partisë së Punës (me Ramiz Alinë në ballë) nxituan të emërtonin “Enver Hoxha” sa më shumë institucione. U emërtua Universiteti i Tiranës, Porti i Durrësit e shumë të tjera, ndërsa u ngrit monumenti

Vazhdoni leximin →

Pas Argjentinës, plasin të shtënat edhe pranë ndeshjes në Brazil

Këtë herë nuk ishte punë tifozësh, siç ndodhi në sfidën mes Hurakanit dhe Ferros në kategorinë e tretë të futbollit “gauço”. Në kampionatin U20 në Brazili ishte policia që po zhvillonte një aksion kundër kriminalitetit dhe gjatë tij pati shkëmbim zjarri. Gjithçka ndodhi pranë stadiumit në qytetin Makae, në ndeshjen mes Serra Makaense dhe Karapebus.

Vazhdoni leximin →

Politika ndihmon Bundesligën, 25 000 tifozë në stadiume!

“Drita jeshile” u ndez nga autoritetet dhe futbolli mund të festojë. Gjithçka do të varet nga niveli i infektueshmërisë nëpër qytete dhe Lande të veçanta, por gjithsesi krerët e senatit dhe të kancelarive të Landeve u dakordësuan këtë të martë. Arenat mund të shfrytëzohen deri në 50 për qind të kapacitetit, ndonëse numri maksimal i

Vazhdoni leximin →