Prag Champions, pritet spektakël nga Liverpuli e Barça, si dhe në Ajaks-Çelsi!

Tre nga ekipet që zbresin në fushë ishin gjysmëfinalistë vitin e kaluar. Imagjinohet lehtë sesa interesante do të jetë mbrëmja e sotme në Ligën e Kampionëve, dhe shpresa është e madhe që të përsëritet spektakli i duelit të javës së tyre, Liverpul-Salcburg. Kampionët në fuqi të Europës do të shkojnë në Belgjikë përballë Genkut, një

Vazhdoni leximin →

Kampionët e Arsenalit në 2002, “varfanjakë” në krahasim me Ibrën, Pogbanë!

Në vitin 2002, Arsenali fitoi titullin kampion në Angli me një skuadër të përbërë vërtet nga yje. Arsen Venger udhëhoqi një grup të përbërë nga portieri Simën, mbrojtësit Dikson, Eshli Koul, Sol Kempbëll, Toni Adams, Martin Kioun, mesfushorë si Patrik Vieira, Robert Pires, Fredi Ljungberg apo sulmuesit Denis Bergkamp, Tieri Henri apo Silven Viltor. Megjithatë,

Vazhdoni leximin →