Kejni? Jo, shpëtimtari i Totenhemit është koreani Son!

Disa ditë më parë kishte pëlqyer një postim në rrjetet sociale, ku komentohej largimi i mundshëm i Harri Kejnit tek Mançester Siti, dhe thuhej se më shumë rëndësi se gjithçka ka klubi. Ky ishte koreanojugori Son i cili ishte në krah të Kejnit në ndeshjen që Totenhemi fitoi ndaj Uatfordit në Premier Ligë. Kapiteni ishte

Vazhdoni leximin →

Jose Mourinho, poliglot për Son: Ka rëndësi komunikimi me lojtarët, po mësoj koreançen

Zanati i trajnerit? Komunikimi. Sigurisht një teknik duhet t’i japë skuadrës së tij një identitet, t’i instalojë idetë e lojës, të transmetojë motivin, por këtë nuk mund ta bëjë pa aftësitë komunikative. Në këtë pikë, Jose Mourinho është vërtet… Special. Portugezi ka drejtuar skuadra në disa vende dhe kurrikulumi i tij përsa u përket gjuhëve

Vazhdoni leximin →

Son mund Bruno Fernandesin e De Brujnin, fiton golin e sezonit!

Zhgënjimet me Totenhemin këtë vit kanë qenë të shumta, dhe ngarkesa bashkë me koronavirusin e me shërbimin e detyrueshëm ushatarak ishte gjithashtu e madhe, por koreanojugori Son e fitoi një shpërblim për kontributin e tij. Përtej konfliktit me kapitenin Hugo Joris, që e sulmoi gjatë një ndeshjeje për mungesë impenjimi, Son fitoi çmimin e golit

Vazhdoni leximin →