Shqipëria drejt Euro 2024, kuqezinjtë i japin leksion Polonisë

Një natë magjike për një Shqipëri spektakolare, fantastike, e të jashtëzakonshme, sot me njërën këmbë në Euro 2024. U mbyll 2-0 në “Arenën Kombëtare” përballja e poestë e grupit E kundër Polonisë së Levandovskit me të cilën lajmë njëherë e përgjithmonë llogaritë. Duel që pati gjithçka brenda, golin e anuluar për Poloninë në minutat e

Vazhdoni leximin →

Rrjeta pas portave për ndeshjen Shqipëri-Poloni

Shqipëria do të presë Poloninë me kapacitet maksimal. Stadiumi “Arena Kombëtare” është gati për sfidën ndërsa disa punime të rëndësishme e kanë bërë edhe më të sigurt. Sektorët pas portave janë hapur sërish plotësisht, ndërsa risia e madhe këtë herë është instalimi i rrjetave pas portave për të bllokuar sendet e hedhura nga shkallët, një praktikë

Vazhdoni leximin →

Polonia nuk është në alarm, Zielinski do të zbresë në “Arenën Kombëtare”

Mesfushori i Napolit, Piotr Zielinski është lojtari që ka mbajtur në ankth Kombëtaren e Polonisë gjatë orëve të fundit për shkak të një dëmtimi të pësuar. Mesfushori kampion i Italisë është shumë i rëndësishëm në radhët e Polonisë, kundërshtari i radhës i Shqipërisë në kualifikueset e EURO 2024. Në seancën stërvitore të fundit ai largua

Vazhdoni leximin →

Biletat me çmimet stratosferike të ndeshjes Shqipëri-Poloni, FSHF krenohet me stadiumin plot

Pavarësisht çmimeve shumë të larta të ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozët kanë sakrifikuar dhe brenda pak ditësh, biletat e ndeshjes së datës 10 kanë “avulluar”. Ndryshe nga çmimet modeste që federatat e grupit tonë eleminator vendosin për sfidat kur luan kombëtarja e tyre, në Shqipëri si zakonisht ndodhi e kundërta duke vlerësuar edhe rëndësinë që ka kjo

Vazhdoni leximin →