Ouen-Shirer; ping-pong deklaratash për…Njukasëll

Njukasëll bëhet ‘mollë sherri’ në rrjetet sociale mes Majkëll Ouen dhe Alan Shirer. Gjithcka nis nga një frazë e përdorur nga ish futbollisti i përfaqësueses anglez në librin e tij ‘Reboot-My Life, my Time’ ku shprehu pendesën e tij për kalimin e tij te Njukasëll në vitin 2005, një aventurë që zgjati 4 vjet me

Vazhdoni leximin →

Shireri me një koment xhentelmenësh për Hari Keinin

Alen Shireri mbahet mend si një legjendë futbolli që ka vendosur shumë rekorde në Premier Ligë, por, sidoqoftë, njëri nga ata u thye dje nga sulmuesi i Totenhemit, Hari Kein, që shkëlqeu në ndeshjen me Suthemptonin, duke shënuar, që në min. e 22-të, golin e tij të 37-të  në  Premier Ligë, më 2017, dhe duke

Vazhdoni leximin →

Shireri pa dorashka: Drinkuoterin mos e thirrisini më në përfaqësuese!

Legjenda e futbollit anglez, Alan Shirer, dërgoi një mesazh të qartë lidhur me futbollistin që refuzoi ftesën për të luajtur me përfaqësuesen e Anglisë. Refuzimi i pjesëtarëve të caktuar të përfaqësueses angleze, kur është fjala për ndeshje miqësore, nuk është ndonjë gjë e rrallë. Një nga të fundit ishte futbollisti Denis Drinkuoteri që e refuzoi

Vazhdoni leximin →