Juve, dëgjo De Jongun: Edhe Reali e konsideronte veten favorit!

Shorti i hedhur në Nion vendosi në çerekfinale përballë njeri-tjetrit Ajaksin dhe Juventusin, ndërkohë që shumëkush e konsideron këtë të fundit si favorit kryesor në duelin prej dy ndeshjesh. Por, a mund të nxirret Ajaksi “mbas listës” pas asaj ndeshjeje dhe nate spektakolare në “Santiago Bernabe”! Një nga futbollistët më të mirë të Ajaksit, Frenki

Vazhdoni leximin →

Gjithçka është kundër Realit të Madridit?

A mund të thuhet se Reali e ka humbur betejën për titull? Një numër i madh prej atyre njerëzve që e njohin mirë futbollin, thotë “Po”, duke pasur parasysh se Barcelona është tetë pikë para klubit “mbretëror” madridas, ndërkohë që duhet të kihet parasysh edhe historia që është kundër “Los blankosve” që, asnjëherë, në të

Vazhdoni leximin →