Distanca e punës sjell ndarjen edhe të Pikesë me Shakirën

Në raste të tilla thuhet se duhet menduar së pari për fëmijët. Kjo të shkon në mendje edhe kur dëgjon se futbollisti i Barcelonës, Gerard Pike, dhe këngëtarja e njohur kolumbiane, Shakira, janë ndarë. Divorci vjen pas 11 vitesh së bashku, ndërsa fryt i lidhjes së tyre ishin dy fëmijët, Milanin dhe Sashën, i pari

Vazhdoni leximin →

Ç’paska hequr Guardiola (dhe Pikeja) me Shakirën e Murinjon!

Ishte viti 2011 dhe tek Barcelona ndodhën dy ndryshime të rëndësishme. Së pari, qendërmbrojtësi Gerard Pike filloi një lidhje dashurore dhe tepër publike (e pashmangshme kjo) me këngëtaren e shquar kolumbiane, Shakira, dhe nga ana tjetër në stolin e Realit të Madridit prej pak muajsh ishte ulur Zhoze Murinjo. Këto dy zhvillime bënë që nervat

Vazhdoni leximin →

Shakira dhe Jennifer Lopez shkëlqejnë në spektaklin e Super Bowl

Premtuan spektakël dhe spektakël pati. Dy artistet Latine, Shakira dhe Jennifer Lopez ngritën të gjithë publikun në këmbë në spektaklin e pushimit të finales së Super Bowl mes Kansas City Chiefs dhe San Francisco 49ers me interpretimin e tyre, një shoë që zgjati 15 minuta. Në kuadër të unitetit të komunitetit latin, kolumbiania dhe artistja

Vazhdoni leximin →

Spektakli I Super Bowl; me praninë e Milan dhe Sasha Pique

Shakira do të ketë detyrën të argëtojë shikuesit në stadium e jo vetëm në pushiminb e finales së Super Bowlit së bashku me artisten tjetër latine Jennifer Lopez në mbrëmjen e 2 shkurtit. Për këtë arsye këngëtarja kolumbiane ka nisur punën dhe po I tregon pak nga pak disa nga detajet e përgatitjeve së saj.

Vazhdoni leximin →

Shakira rrëfen momentin më të vështirë në jetën me Pike

Shakira është  bërë protagoniste e ekraneve të mëdha pasi në Barcelonë u  shfaq premiera e filmit ‘Shakira në koncert: El Dorado World, Tour’, një film me metrazh të gjatë që flet për turin që artistja kolumbiane zhvilloit vitin e kaluar në 22 vende. Këngetarja 42 vjecare  në këtë dokumentar përvc disa prapaskenave të turit të

Vazhdoni leximin →