Akuzat për mashtrim, Shakira gjen marrëveshjen me shtetin

Këngëtarja e njohur, Shakira ka arritur një marrëveshje me prokurorët spanjollë për akuzat e ngritura ndaj saj për mashtrim fiskal. Dakordësia u arrit pikërisht kur gjyqi ndaj saj ishte gati të fillonte, edhe pse më parë ylli kolumbian e kishte refuzuar një marrëveshje të ofruar nga prokurorët, duke kishte zgjedhur të shkonte në gjyq. Shakira,

Vazhdoni leximin →

Ramos i dorëzon Shakirës çmimin për këngën e vitit

Këngëtarja Shakira fitoi çmimin “Grammy Latin 2023” për Këngën e Vitit “BZRP Music Sessions #53” e cila ia dedikoi tradhëtisë së ish-partnerit të saj Zherard Pike. Për ironi të fatit çmimi iu dorëzua nga Serxhio Ramos, ish-shoku i Pikesë në kombëtaren e Spanjës. Kënga e kolumbianes bëri namin në të gjithë botën për shkak se

Vazhdoni leximin →

Pique flet për divorcin nga Shakira

Për herë të parë pas shumë kohësh, ish-mbrojtësi i Barcelonës dhe Spanjës, Gerard Pique flet për ndarjen nga Shakira edhe pse jo në mënyrë të drejtëpëdrejtë. Ai tregohet i ftohtë teksa në një intervistë të orëve të fundit thekson: “Njerëzit nuk e dinë as dhjetë për qind se çfarë ka ndodhur realisht. Ata bazohen në

Vazhdoni leximin →

Shakira tregon sesa keq shkonin Guardiola dhe Pike!

Mbrojtësi katalanas ka pasur disa periudha të vështira tek Barcelona, por më e keqja paska qenë ajo kur luajti nën drejtimin e Pep Guardiolës. Këtë e thotë ish-gruaja e tij, Shakira, ndërsa këngëtarja kolumbiane sqaron se Gerard Pike dhe Guardiola kishin një raport që mund të përkufizohet shumë mirë me shprehjen “ose unë, ose ti

Vazhdoni leximin →

Distanca e punës sjell ndarjen edhe të Pikesë me Shakirën

Në raste të tilla thuhet se duhet menduar së pari për fëmijët. Kjo të shkon në mendje edhe kur dëgjon se futbollisti i Barcelonës, Gerard Pike, dhe këngëtarja e njohur kolumbiane, Shakira, janë ndarë. Divorci vjen pas 11 vitesh së bashku, ndërsa fryt i lidhjes së tyre ishin dy fëmijët, Milanin dhe Sashën, i pari

Vazhdoni leximin →

Ç’paska hequr Guardiola (dhe Pikeja) me Shakirën e Murinjon!

Ishte viti 2011 dhe tek Barcelona ndodhën dy ndryshime të rëndësishme. Së pari, qendërmbrojtësi Gerard Pike filloi një lidhje dashurore dhe tepër publike (e pashmangshme kjo) me këngëtaren e shquar kolumbiane, Shakira, dhe nga ana tjetër në stolin e Realit të Madridit prej pak muajsh ishte ulur Zhoze Murinjo. Këto dy zhvillime bënë që nervat

Vazhdoni leximin →