Barcelona po përgatitet për revolucion

Barcelona tashmë e ka humbur thuajse matematikisht luften për titullin kampion në Spanjë, pas një faze finale zhgënjyese të sezonit dhe kjo ka bërë që në bordin drejtues të klubit katalanas të përforcohet ideja për  një revolucion të skuadrës për të rritur akoma më shumë cilësinë e saj në mënyrë që Barcelona të luftojë për

Vazhdoni leximin →

Ligue 1, dëmtimet fusin në hall PSG

Fillimi i sezonit të Paris Saint Germainit është shoqëruar me një sërë problemesh që i kanë kushtëzuar kampionët e Francës. Skuadra e Thomas Tuchel e mbylli sezonin e kaluar në muajin gusht dhe nisën sezonin aktual pas 2 javësh duke i ekspozuar lojtarët kundrejt një kalendari të paprecedentë që ka shtuar ndjeshëm numrin e të

Vazhdoni leximin →

MotoGP, Marquez kthehet zyrtarisht në gara në vitin 2020

‘Nuk do të garoj më në këtë sezon. Pasi vlerësova gjendjen e krahut me mjekët dhe skuadrën time, vendosëm që zgjidhja më e mirë është kthimi në pista vitin e ardhshëm’-Në këtë mënyrë, kampioni i botës në MotoGP, Marc Marquez, konfirmoi se sezoni i tij tashmë është mbyllur. ‘Është koha që të vazhdoj me procesin

Vazhdoni leximin →

NBA, tani është zyrtare, sezoni do të nisë në 22 dhjetor

Sezoni 2020/2021 në NBA do të nisë në 22 dhjetor. Lajmi u zyrtarizua nga vetë drejtuesit e NBA dhe NBPA nëpërmjet një komunikate për shtyp ku theksohet se dy organizmat kanë mundur të gjejnë marrëveshjen mes tyre si për datën e startit të sezonit, ashtu edhe për përshtatjen e disa dispozitave të kontratës aktuale kolektive

Vazhdoni leximin →