San Antonio heq nga qarkullimi “9-tën” e Toni Parkerit

Klubi amerikan i NBA-s, San Antonio Spars, më 11 dhjetor të këtij viti, në ndeshjen kundër “Memfis Grizlis” do të heqë nga qarkullimi bluzën me nr.9 që e ka mbajtur veshur deri tani basketbollisti i njohur francez, Toni Parker, duke e nderuar në mënyrë të veçantë këtë të fundit. Ky plejmejker fantastik i dha fund

Vazhdoni leximin →

Denver mposht LA Klipers, San Antonio thyhet nga Nju Jorku

Denver Nagets fitoi në sfidën e radhës në NBA kundrejt Los Anxheles Klipers 123-96 duke i bërë një lloj dhurate skuadrës së Lejkërs që ashtu sikurse edhe Sakramento Kings i afrohen shumë në renditjen e Konferencës së Perëndimit. Nikola Jokic ishte njeriu i ndeshjes për skuadrën nga Kolorado me 22 pikë dhe 16 topa në

Vazhdoni leximin →