Pyetja e javës e revistës “Kiker”: A mundet Bajerni ta fitojë titullin këtë vit?!

Sulmuesi me origjinë nga Kosova, Mërgim Berisha vendosi sfidën e Bundesligës, mes Augsburgut dhe Bajernit, dhe presioni tashmë është i gjithi mbi trajnerin e bavarezëve, Julian Nagelsman. “Paraqitje alarmuese e Nagelsmanit, – titullon “Sport Bildi”, Bajerni është në krizë, Nagelsmani është në krizë!” Vetë Nagelsmani kërkon përgjigje nga lojtarët e tij pas një paraqitjeje të

Vazhdoni leximin →

Bundesliga mund të humbasë Halandin e Levandovskin, por fiton Manenë

Agjencia e njohur gjermane e lajmeve, “Dojçe Vele” (Deutsche Ëelle) nuk ngurron që ta cilësojë transferimin e sulmuesit senegalez si një fitore politike të Bajernit, të Hasan Salihamixhiçit, dhe të Bundesligës. Në një kohë që nga kampionati gjerman largohen Erling Halandi, apo edhe pritshmërisht Robert Levandovski, kampionët nga Bavaria mund të tregojnë se ende janë

Vazhdoni leximin →

Vallë Bajerni po kthehet sërish në “FC Hollivud”: Ose Fliku, ose Salihamixhiçi!

Këto nuk janë versione zyrtare dhe nuk ka sesi të jenë. Si gjithnjë janë mediat që “i fryjnë zjarrit”, por ndoshta diçka mund të jetë duke ndodhur tek Bajerni, pavarësisht paqes publike mes trajnerit Hansi Flik dhe drejtorit sportiv, Hasan Salihamixhiç. Gazetari i “Bildit”, Matias Brygelman, që si përherë është tepër i informuar, thotë se

Vazhdoni leximin →

Bajerni I Mynihut dhe lufta e brendshme

Te Bajerni duket se ka shpërthyer një luftë e brendshme. Trajneri Hansi Flik kërkoi përforcime në në merkaton e muajit janar për pjesën e dytë të sezonit. Në një intervistë për ‘Sueddeutsche Zeitung’,  Flik konfirmoi se kishte nevojë për një mbrojtës të djathtë dhe një sulmues për shkak të dëmtimeve që kanë shoqëruar skuadrën, Por

Vazhdoni leximin →