Rumenige qorton Nagelsmanin dhe Florentino Perezin

Ish-shefi ekzekutiv i Bajernit është dhe do të mbetet gjithnjë një njeri të cilit do t’i dëgjohet fjala. Edhe pse në “pension”, Karl-Hajnc Rumenige ka se çfarë të thotë për futbollin. i mbiquajturi “Kalle” i tërheq veshin trajnerit bavarez, Julian Nagelsman. “Bëri gabim që sulmoi Barcelonën, – tha Rumenige, – nuk i takon Julianit, por

Vazhdoni leximin →

Kritika “e butë” e Rumeniges për Bajernin: I kënaqur, por mund të përmirësoheni!

Legjenda bavareze nuk mund të flasë rëndë, dhe shumë rrallë e ka bërë. Në këtë drejtim, Karl-Hajnc Rumenige është i ndryshëm nga një Uli Hënes, më shumë elegant dhe diplomat, dhe kështu bëri edhe në analizën për sezonin e Bajernit të Mynihut. Ish-shefi ekzekutiv, dhe ish-ylli i sulmit, deklaroi se gota është e mbushur përgjysmë

Vazhdoni leximin →

Rumenige sulmon Niklas Zylen dhe Marcel Zabicerin!

Për të parin duket se kritika është e tepëruar, shumë e ashpër, por ja që ish-shefi ekzekutiv i klubit nuk e mbajti gojën. Karl-Hajnc Rumenige dha një intervistë për “Skaj Sportin” (Sky Sport), ku “shigjetoi” Niklas Zylen dhe Marcel Zabicerin. Për mbrojtësin që do të largohet në fund të sezonit, “Kalle” u shpreh se “problemi

Vazhdoni leximin →

Rumenige provokon Rojsin dhe Humelsin në prag të duelit

Flasim për Dortmund-Bajern, një sfidë e Bundesligës që luhet në 4 dhjetor, dhe që është padyshim interesante. Edhe pse nuk besohet shumë që Borusia do të sfidojë bavarezët për titullin, diferenca në kampionat është vetëm 1 pikë, pra gjithçka është e hapur. Ish-shefi ekzekutiv iBajernit, Karl-Hajnc Rumenige, iftuar në televizionin “Skaj Sport” deklaroi pa doreza

Vazhdoni leximin →

Rumenige: Murinjo deshi që të bëhej trajner i Bajernit!

Dikur, portugezi deklaronte se kurrë nuk do të shkonte në një kampionat si Bundesliga, ku nuk ka konkurrencë dhe ku një ekip fiton thuajse gjithmonë. Zhoze Murinjo refuzonte publikisht të bëhej trajner i Bajernit, por sot është ish-shefi ekzekutiv i bavarezëve që thotë të kundërtën. Karl-Hajnc Rumenige thekson se Murinjo pati “avancime” për t’u bërë

Vazhdoni leximin →