Rumenige: Bajerni nuk duhet ta harrojë Vijarrealin!

Lavdërimet kanë qenë të mëdha për këtë skuadër, por duhet pasur parasysh se çfarë ka ndodhur së fundmi. Këtë e kujton ish-shefi ekzekutiv i Bajernit, Karl-Hajnc Rumenige, i cili deklaron se bavarezët duhet të kenë shumë kujdes në Champions. “Nuk dua të flas për shortin, – thotë ai, – sepse të gjitha skuadrat në këtë

Vazhdoni leximin →

Rumenige qorton Nagelsmanin dhe Florentino Perezin

Ish-shefi ekzekutiv i Bajernit është dhe do të mbetet gjithnjë një njeri të cilit do t’i dëgjohet fjala. Edhe pse në “pension”, Karl-Hajnc Rumenige ka se çfarë të thotë për futbollin. i mbiquajturi “Kalle” i tërheq veshin trajnerit bavarez, Julian Nagelsman. “Bëri gabim që sulmoi Barcelonën, – tha Rumenige, – nuk i takon Julianit, por

Vazhdoni leximin →

Kritika “e butë” e Rumeniges për Bajernin: I kënaqur, por mund të përmirësoheni!

Legjenda bavareze nuk mund të flasë rëndë, dhe shumë rrallë e ka bërë. Në këtë drejtim, Karl-Hajnc Rumenige është i ndryshëm nga një Uli Hënes, më shumë elegant dhe diplomat, dhe kështu bëri edhe në analizën për sezonin e Bajernit të Mynihut. Ish-shefi ekzekutiv, dhe ish-ylli i sulmit, deklaroi se gota është e mbushur përgjysmë

Vazhdoni leximin →