Rugby, ‘Times’ kundër Italisë: Koha që të mbetet jashtë ‘6 Kombeve’

Nga Anglia po kërkohet sërish përjashtimi i skuadrës përfaqësueses italiane të Rugby nga kompeticioni i rëndësishëm i këtij sporti ‘6 Kombet’. Një editorial i ‘Times’ sulmon ashpër skuadrën e italiane duke e shprehur hapur këtë koncept. ‘Është koha që Italia të përjashtohet, për të mirën e reputacionit të turneut dhe në mënyrë paradoksale edhe të

Vazhdoni leximin →

Rugby, Millennium Stadium bëhet spital me 2000 shtretër

Millennium Stadium, shtëpia e Rugby uellsian është shndërruar efektivish në një spital me rastin e emergjencës coronavirus; 2000 shtretër do të jenë në dispozicion të autoriteteve shëndetësore sapo të mbyllen punimet. Spitali I ri do të quhet ‘Dragon’s Heart’ që I referojet dukshëm Dragonjve të Uellsit dhe 300 shtretër janë bërë gati që të dielën

Vazhdoni leximin →

Rugby, Afrika e Jugut kampione e botës, mundi Anglinë 32-12

Afrika e Jugut shpallet kampione e botës në Rugby, një titull të cilin ajo e fitoi për herë të tretë. Në Yokohama, skuadra e ‘Springboks’ mundi Anglinë që në gjysmëfinale bëri mrekullinë teksa eliminoi favoritët absolutë të Zelandës së Re me rezultatin 32-12. Për Afrikën e Jugut ky titull vjen pas atij të fituar në

Vazhdoni leximin →