Derby County, shkarkohet Cocu, Rooney nis karrierën si trajner

Wayne Rooney është gati të nisë karrierën e tij të re si trajner. Ish sulmuesi i Manchester United, deri tani në rolin futbollist-zv/trajner te Derby County pas eksperiencës në Major League Soccer, është promovuar trajner i komanduar i skuadrës angleze pas largimit të Phillip Cocu. Holandezi, që erdhi në skuadër për të zëvendësuar Frank Lampard

Vazhdoni leximin →

Rooney, mesazh për Pickford pasi dëmtoi Van Dijk

Ndërhyrja shumë e ashpër e Jordan Pickford ndaj Virgil Van Dijk në derbin mes Everton dhe Liverpool vazhdon të ngjallë debate. Portieri anglez bëeri një ndërhyrje kaq të fortë ndaj holandezin që duket se nuk do të kthehet në fushat e lojës për këtë sezon pas dëmtimit të ligameneteve në gjurin e djathtë. I fundit

Vazhdoni leximin →

100 orë punë sociale; Rooney nis zbatimin e dënimit

Fundjava e ndeshjeve eliminatore ka qenë një motiv relaksi për shumë futbollistë, por jo për Wayne Rooneyn. Sulmuesi i Evertoni në fakt përfitoi nga fakti që këtë fundjavë nuk kishte kampionat për të zbatuar dënimin e tij më 100 orë shërbimi në komunitet pasi u kap në flagrancë teksa drejtonte mjetin e tij në gjendje

Vazhdoni leximin →