Euro 2020 dhe Kovidi, në Romë u infektuan 73 vetë vetëm në një lokal!

Autoritetet shëndetësore të rajonit të Lacios janë të alarmuara. Ata kanë llogaritur që vetëm në një pab, gjatë ndeshjes Itali-Belgjikë, janë infektuar 73 njerëz, pasi ata e ndoqën në një numër të madh dhe pa distancim fizik përballjen e Europianit. “Ne po paguajmë pasojat e shkeljes së rregullave gjatë kampionatit, – thotë përgjegjësi i shëndetësisë

Vazhdoni leximin →

Roma, Totti dhe Ilary, shëtitje në qendër të qytetit

Shëtitje nëpër Romë si dy persona sapo të dashuruar; Francesco Totti dhe Ilary Blasi u panë së bashku në Qytetin e Përjtshëm me maska të zeza në fytyrë dhe një stil vërtet dark. Në këtë mënyrë ishte e vështirë t’I njihje, por ish kapiteni I Romës dhe bashkëshortja e tij u fotografuan te e famshmja

Vazhdoni leximin →

De Rossi kthehet në Itali: Do të shkoj të vizitoj Zaniolon

Pasi I tha lamtumirën Boca Juniors dhe futbollit të luajtur, Daniele De Rossi është kthyer në Itali në mëngjesin e kësaj të hëne. Ish kapiteni I verdhekuqve I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, mbërritën në aeroportin e Fiumicinos rreth orës 07:00 nga Buenos Aires. Menjëherë Daniele De Rossi foli për Zaniolon e dëmtuar në ligamentet

Vazhdoni leximin →

Mario Gëce, viziton Romën me një guidë speciale

Të jesh në një nga qytetet më historike të botës dhe të mos kesh nevojë për një udhërëfyes, ky është vërtetë fat. Mesfushori i Borusias së Dortmundit dhe përfaqësueses së Gjermanisë, ka përfituar nga ndeshja kundër Italisë,  që do të luhet të martën në Milano, për të viziguar fillimisht Romën. Ndërsa për “ciceron” kishte zgjedhur

Vazhdoni leximin →