Roma si Napoli, tifozët e Fejënordit nuk lejohen në Itali!

E pësuan fillimisht ultrasit e Frankfurtit, ndonëse ata mbërritën në “Qytetin e Këngës” (Citta Canora) dhe bënë shkatërrime të mëdha. Ministria e Brendshme e Italisë ka marrë një tjetër vendim lidhur me tifozët e huaj, pasi është përcaktuar që përkrahësit e Fejënordit nuk do të lejohen në stadiumin “Olimpiko” të Romës për ndeshjen e Ligës së Europës pikërisht ndaj ekipit të Zhoze Murinjos. Sfida çerekfinale do të jetë në 20 prill.

Sfidanti.al