A mundet që ky Dortmund të bëjë ndonjë sfidë ndaj Bajernit?!

Për momentin, Borusia është aty, në vendet e sipërme fare, pavarësisht kapitullimit të pabesueshëm ndaj Verderit në vetëm pak minuta. Për cilindo specialist apo gazetar është e vështirë të thotë me gojën plot se Dortmundi është sfidues i Bajernit në Bundesligë, ndërsa mund të mos e merrnin seriozisht. Gjithsesi, skuadra gjermane e trajnerit Terziç ka

Vazhdoni leximin →

Rumenige provokon Rojsin dhe Humelsin në prag të duelit

Flasim për Dortmund-Bajern, një sfidë e Bundesligës që luhet në 4 dhjetor, dhe që është padyshim interesante. Edhe pse nuk besohet shumë që Borusia do të sfidojë bavarezët për titullin, diferenca në kampionat është vetëm 1 pikë, pra gjithçka është e hapur. Ish-shefi ekzekutiv iBajernit, Karl-Hajnc Rumenige, iftuar në televizionin “Skaj Sport” deklaroi pa doreza

Vazhdoni leximin →

Kur e thotë edhe kapiteni Rojs, Sanço nuk ikën nga Dortmundi!

Së pari duhet të merren me humbjen turpëruese në fushën e Augsburgut, por gjithsesi tek Borusia mendojnë edhe për cilësinë e skuadrës. Kapiteni Marko Rojs dha një sinjal të fortë se Xhejdën Sanço do të vazhdojë edhe këtë sezon në “Signal Iduna Park”, pavarësisht se në Angli thonë se interesimi i Mançester Junajtidit vazhdon. “Ai

Vazhdoni leximin →