Premier League po rikthehet, por dyshimet mbeten

Dita e parë post coronavirus i Bundesligës ka rikthyer entuziazmin dhe dëshirën për rifillim edhe në kampionatet e tjerë të rëndësishëm në Evropë dhe botë. Në Angli, ai që mezi po pret të mbyllë kampionatin është pikërisht trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp me ‘The Reds’ që janë pranë fitores së titullit që i mungon prej

Vazhdoni leximin →

Gjithë vëmendja tek Bundesliga, 1 miliardë njerëz ndjekin “Ndeshjet Fantazmë”

“Më në fund topi nis të rrotullohet pas 66 ditëve”. Ky është titulli i mediave gjermane ndërsa në orën 15:30 nisi kampionati i parë i rëndësishëm i Europës dhe i botës, në vijim të një ndërprerjeje të gjatë për shkak të koronavirusit. Pikërisht në 15:30, startuan 5 ndeshje, në stadiumet e Dortmundit, Lajpcigut, Dyseldorfit, Augsburgut

Vazhdoni leximin →

UEFA ka besim: Rifillimi i futbollit është i mundur

Janë qeveritë e vendeve evropiane ato që kanë fjalën e fundit përsa I përket cështjet së rifillimit të kampionateve, por te UEFA besimi për riprogramimin e tij nuk mungon. Vetë qeveria e futbollit evropian, nëpërmjer profesor Tim Mayer, e ka shprehur këtë besim për rikthimin e futbollit të luajtur sigurisht duke respektuar protokollet sanitare që

Vazhdoni leximin →

Superliga si Man. Junajtidi, blerjet e janarit më të mëdha se në korrik

Luftëtari ishte shembulli më i qartë i një ekipi që dëshiron të ndryshojë shumë në mes të sezonit. Një numër i madh përforcimet u prezantuan në stadiumin e Gjirokastrës, dhe bëhet fjalë për lojtarë që mund të luajnë. Partizani ka qenë po ashtu një “kantier”, “trafik” ka pasur Kukësi, ndërsa më pak Skënderbeu apo Flamurtari.

Vazhdoni leximin →