Gol për rekorde, Ronaldo i pandalshëm dhe 38 vjeç

Pas një barazimi pa gola, në përballjen e parë të Çampionsit të klubeve arabe, ndaj skuadrës së Al-Shabab, “gjigandët” sauditë të Al-Nassr janë rikthyer te fitorja, teksa kanë mundur tunizianët e Monastir, me rezultatin e thellë 4 me 1. Fitorja nuk diskutohej përballjë një ekipi të tillë, por e veçanta e kësaj përballjeje është goli

Vazhdoni leximin →

Fiorentina është një rekord i vërtetë europian

Në Itali janë të lumtur që në secilën finale të kompeticioneve të futbollit të klubeve e kanë nga një përfaqësues. Kemi Interin në Champions, Romën në Ligën e Europës dhe Fiorentinën në Ligën e Konferencës, me vetëm Juventusin që dështoi, sepse Milani u eliminua në derbin me zikaltërit. Fiorentina është tashmë një skuadër e veçantë.

Vazhdoni leximin →