Rekordi i pabesueshëm në atletikë i 100-vjeçarit: Jam i fortë për shkak të gruas!

Ishte padyshim skena më e mirë, dhe ai dha spektaklin më të madh të mundshëm. Një veteran i Luftës së Dytë Botërore, vendosi një rekord botëror në atletikë në moshën 100-vjeçare, ndërsa garoi në Kampionatin e Atletikës së Lehtë në Universitetin e Pensilvanisë, në Filadelfia. Kjo është gara më e vjetër e atletikës në Shtetet

Vazhdoni leximin →

Kërri kalon Kobi Brajantin për një rekord të NBA-së

Tri herë kampion dhe numri 1 për gjuajtjet tripikëshe në histori. Nuk ka pak suksese në karrierë Stefën Kërri, por gjithsesi nuk heq dorë nga të tjerët. Në fitoren 122-108, basketbollisti i Golden Stejtit shënoi 40 pikë ndaj Hjustonit, nga të cilat 21 vetëm në periudhën e katërt. Me këtë, ai kaloi Kobi Brajantin si

Vazhdoni leximin →