Ceferin shpërfill akuzat e Zvonimir Boban

Zvonimir Boban, legjenda kroate e futbollit, një ditë më parë tronditi UEFA-n duke dhënë dorëheqjen e tij si drejtor teknik i këtij institucioni. Më shumë se sa ky akt, ajo që bëri buje ishte deklarata e Boban që akuzoi Ceferin se ky i fundit mendon vetëm për interesat personal, për këtë arsye kërkon të ndryshojë

Vazhdoni leximin →

FSHF u “lutet” tifozëve por nuk përmend gabimet që ngjallën zemrërimin e UEFA-s

FSHF reagon vetëm pak çaste pas vendimit të marrë nga Komisioni i Disiplinës së UEFA-s duke kërkuar përmbajtjen e tifozëve për të evituar dënime që mund ta dëmtojnë Shqipërinë, por nuk flet asnjë moment për gabimet e bëra në organizim që UEFA ia radhit të gjitha. Reagimi i FSHF-së: “Shqipëria e futbollit më shumë se

Vazhdoni leximin →

Mediat spanjolle pas fitores thërrasin “Mama Mia”!

Reagimi dhe jehona ishin me vokacion të lartë, e nuk kishte sesi ndodhte ndryshe. Kombëtarja e Spanjës sikur po kthehet në ditët e saj të lavishme, kur dilte kampione e Europës dhe e Botës (2008-2012), dhe fitorja në “San Siro” ndaj Italisë krijuan një atmosferë të shkëlqyer në vendin iberik. “Mama mia, – shkruan “AS”

Vazhdoni leximin →

Juventus, Real e Barcelona reagojnë: Nga UEFA presione të papranueshme, por gati të diskutojmë

Barcelona, Juventusi dhe Reali i Madridit teksa janë në pritje për të mësuar sanksionet nga UEFA, vendosën të dalin me një komunikatë të përbashkët shtypi ku flitet për presione të papranueshme dhe kërcënime në drejtim të klubeve themeluese të Super League, por duke shprehut në të njëjtën kohë edhe disponibilitetin për të diskutuar. Në komunikatën

Vazhdoni leximin →