Rally ne Argjentine; Neuville fiton pas gabimit te Evans

Thierry Neuville përfiton nga gabimi  i Evans dhe triumfon në Çmimin e Madh të Argjentinës, ndalesa e 4-t e Botërorit të Rally. Piloti britanik, që kryesoi në dy ditët e para u bë protagonist i një incidenti në një urë gjatë garës, duke humbur shumë kohë kundrejt Neuville diferenca kohore me të cilin ishte shumë

Vazhdoni leximin →