Kur do Mesi, Barcelona  mban shënime  për Mesut Ozil

Gazeta spanjolle, “Don Balon”, shkruante dje se Lionel Mesi do të ishte i kënaqur që futbollisti gjerman Mesut Ozil të vinte në Barcelonë. Ky futbollist me origjinë turke, në fakt, hyri në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin e Londrës Veriore, ndërkohë që nuk duket se ai ka ndërmend që ta vazhdojë

Vazhdoni leximin →

Cili mund të prishë magjinë e Mesit? Quhet Cabalero..

Pep Guardiola mendon se portieri Willy Caballero mund ta ndalë Leo Messin, kur të takohen Manchester City e Barcelona në “Etihad Stadium” të martën mbrëma. Katalunasit janë të parët në Grupin C, dhe para ndeshjes në Etihad kanë mposhtur si mysafirë Borussia Monchengladbach, Celticun dhe Cityn 4:0. Caballero do ta zëvendësojë Claudio Bravon, i cili

Vazhdoni leximin →