Drejtori Çeh gati të zbresë në fushë, 38-vjeçari është portieri më i mirë i Çelsit!

Tashmë duhet thënë se është i dyti në radhë sepse pozicionin numër 1 e ka zënë Eduard Mendi i ardhur nga Franca për 22 milionë paundë stërlina. Gjithsesi, ajo që dëgjojmë për Petr Çehun, ish-legjendën e portës, është vërtet e habitshme. E thotë Mark Shuorcer (Schwarzer), ish-portier i Çelsit. “Me informacionin që kam marrë unë,

Vazhdoni leximin →

“Ujku “Bajern, ruaji golat për rivalët, mos mbyt me gola  ..vegjëlinë!

Bajerni i Mynihut u dha fund përgatitjeve të tij pragsezonale, duke shënuar në ndeshjen e fundit fitoren e thellë 23-0 dhe “viktimë” e klubit hegjemon gjerman ra klubi amator Rotax-Eger, në portën e të cilit bavarezët shënuan gol pothuajse në çdo katër minuta. Për herë të parë në këtë ndeshje luajti pjesëtari i përfaqësueses franceze,

Vazhdoni leximin →